ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Propaganda w PRL i NRD / Propaganda in der Volksrepublik Polen. Tematy, instytucje, kampanie / Themen, Institutionen, Kampagnen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2019
Oprawa: twarda
Liczba stron: 488 s.
Wymiary: 175x250 mm
EAN: 9788380987654
ISBN: 978-83-8098-765-4
Język: polskideutsche
40.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pliki do pobrania:

Spis treści - PDF

Opis książki:

Dwujęzyczny tom studiów jest pokłosiem konferencji naukowej zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, a zatytułowanej Propaganda w PRL i NRD - tematy, instytucje, kampanie. Konferencja odbyła się we Wrocławiu jesienią 2015 r.

Propaganda jest z natury rzeczy zagadnieniem wymagającym badań interdyscyplinarnych, wykorzystuje bowiem wszystkie media i wszystkie kanały oddziaływania na odbiorcę. Dlatego też publikacja oddawana w ręce czytelnika zawiera rozważania o różnorodnej tematyce, począwszy od ujęcia historycznego przez kulturoznawcze, aż po językoznawcze i politologiczne. Autorzy podjęli się opisania problemu propagandy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami badawczymi, każdy z artykułów stanowi więc ciekawą historię, a zbiorczo składają się na szczególnie interesującą retrospekcję. Publikacja ukazała się w ramach wrocławskiej serii wydawniczej Inne strony historii.

Książka "Propaganda w PRL i NRD / Propaganda in der Volksrepublik Polen. Tematy, instytucje, kampanie / Themen, Institutionen, Kampagnen" - Robert Klementowski, Ewa Matkowska, Jarosław Syrnyk (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 488 stron i została wydana w 2019 r. Cena 40.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.