ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2014
Oprawa: miękka
Liczba stron: 60 s.
Wymiary: 210x297 mm
EAN: 9788376296821
ISBN: 978-83-7629-682-1
15.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

”Doliniacy” - jedno z największych zgrupowań Armii Krajowej walczące z Sowietami i Niemcami na krańcach północno-wschodnich II Rzeczypospolitej - w Puszczy Nalibockiej. Ich dowódcą był porucznik cichociemny Adolf Pilch „Dolina”. Po rozpoczęciu akcji „Burza”, w obawie przed likwidacją przez Armię Czerwoną i NKWD, zgrupowanie to zostało zwolnione przez dowództwo AK z udziału w operacji „Ostra Brama”.
By uratować oddział i kontynuować walkę o niepodległą Polskę, Pilch zdecydował się na kilkusetkilometrowy marsz w kierunku Warszawy. W końcu lipca 1944 roku dotarł do jedynego dużego kompleksu leśnego znajdującego się w okolicach stolicy do leżącej na obrzeżach Warszawy Puszczy Kampinoskiej.
Wieść o przybyciu w rejon stolicy kresowych żołnierzy obudziła wśród przygotowujących się do powstania warszawiaków radość i niedowierzanie. W dowództwie AK zrodził się pomysł wykorzystania zgrupowania partyzanckiego do walk w mieście.

https://static.poczytaj.pl/grafika/komiks-kampinos-1.jpg

Książka "Kampinos 44. Seria: W imieniu Polski Walczącej cz. 2" - Sławomir Zajączkowski, Krzysztof Wyrzykowski, Kazimierz Krajewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 60 stron i została wydana w 2014 r. Cena 15.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.