rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Czas bestii. Terror w okupowanej Polsce 1939–1945

Autor książki:

Adam Pleskaczyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 496 s.
EAN: 9788382298307
ISBN: 978-83-8229-830-7
69.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pliki do pobrania:

Spis treści - PDF

Opis książki:

Liczący 1200 archiwalnych zdjęć album jest największym wydanym zbiorem fotografii prezentującym oblicza niemieckiego i sowieckiego terroru na okupowanych w latach II wojny światowej ziemiach polskich. Przedstawiono w nim eksterminację polskiej inteligencji i ponurą codzienność okupowanej Polski: masowe egzekucje, aresztowania, pacyfikacje polskich wsi, ale również zagładę ludności żydowskiej, deportacje, wywózki na roboty przymusowe do Niemiec i do sowieckiego Gułagu, funkcjonowanie więzień i wszelkiego rodzaju obozów. Wyselekcjonowany materiał ikonograficzny został opracowany po przeanalizowaniu zawartości liczących kilkadziesiąt tysięcy zdjęć zbiorów Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej i wielu innych instytucji w Polsce i za granicą.

 

POZNAJ najnowszą publikację IPN, która na 1200 zdjęciach pokazuje terror niemiecki i sowiecki na okupowanych ziemiach polskich podczas #IIWŚ

To największy zbiór archiwalnych fotografii na ten temat jaki dotychczas został wydany@

W tym celu przeanalizowano kilkadziesiąt tysięcy zdjęć zbiorów Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej i wielu innych instytucji w Polsce i za granicą. ZOBACZ program i DOWIEDZ SIĘ jak dokonano selekcji materiału ikonograficznego.

W rozmowie udział wzięli:

- dr Adam Pleskaczyński – autor, dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN

- dr hab. Grzegorz Berendt – dyrektor Muzeum II Wojny Światowej

Spotkanie poprowadził:

- dr Marek Szymaniak – zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej

 

 

Książka "Czas bestii. Terror w okupowanej Polsce 1939–1945" - Adam Pleskaczyński - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 496 stron i została wydana w 2023 r. Cena 69.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.