ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
produktu:

Polak Mały. Gra edukacyjna

Dane szczegółowe:
Producent: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
EAN: 9788376296920
Cena wydawcy: 15.00 złpozycja niedostępna

Opis produktu:


Gra edukacyjna „Polak Mały” za pomocą puzzli - które można również wykorzystać do zabawy w memory - zapoznaje z polskimi symbolami narodowymi: flagą, herbem i słowami hymnu. W załączonej broszurze zamieszczono instrukcje gier dla dzieci w różnym wieku, od 4 do 8 lat.

Elementy gry

24 karty białe (z tekstem hymnu na białym tle i z fragmentami herbu polskiego na rewersie)

24 karty czerwone (z tekstem hymnu na czerwonym tle i z fragmentami herbu polskiego na rewersie)

Instrukcja

Premiera 11 listopada 2014

Gra powstała w ramach projektu „Historia w kolorach”

„Historia w kolorach” to projekt edukacyjny IPN skierowany do najmłodszych odbiorców historii najnowszej. Jego głównym celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych - godła, flagi i hymnu. W ramach projektu powstał m.in. krótki film animowany „Polskie symbole narodowe”, trójwymiarowa książeczka i kolorowanki, które można wykorzystać na zajęciach z dziećmi w przedszkolach lub szkołach podstawowych. Jako materiały uzupełniające proponujemy także gry internetowe, nawiązujące do postaci i obrazów pojawiających się w filmie, oraz klasyczne puzzle.

Wszystkie materiały edukacyjne powstałe w ramach projektu „Historia w kolorach” można bezpłatnie wykorzystywać podczas samodzielnych zajęć z dziećmi. Istnieje również możliwość przeprowadzenia takich zajęć przez pracowników IPN.

Produktu „Polak Mały. Gra edukacyjna” - oprawa pudełko - Producent: Instytut Pamięci Narodowej, IPN.