ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
produktu:

Gra planszowa. Bitwa Warszawska

Dane szczegółowe:
Producent: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
EAN: 9788380989979
54.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
zdjęcie

Opis produktu:

W pierwszej połowie sierpnia 1920 r. wojska frontu Tuchaczewskiego zagroziły Warszawie. Główny kierunek natarcia wyznaczono im na północ od stolicy Polski; miały przekroczyć Wisłę w rejonie Płocka i Włocławka. Marszałek Piłsudski zdecydował o przerzuceniu jednostek i wyprowadzeniu kontrofensywy z rejonu rzeki wieprz. Bitwa pod Warszawą rozpoczęła się 13 sierpnia i w tym momencie także rozpoczyna się nasza rozgrywka.

W trakcie rozgrywki można się przekonać, jak trudne zadanie stało przed Wojskiem Polskim. Gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności dowódcze, przemieszczając armie na planszy i planując kolejne ataki na wroga. Starcia rozstrzyga się za pomocą specjalnej talii kart.
Gra wymaga też umiejętnego blefowania. Gracze nie wiedzą, jak silne są armie przeciwnika i które natarcie będzie decydujące. Atak może służyć jedynie odwróceniu uwagi i związaniu walką dywizji przeciwnika, które mogłyby mu się przydać w innym miejscu.

Publikacja jest wzbogacona o ilustrowane opracowanie historyczne.
Gra zawiera zasady umożliwiające prowadzenie rozgrywek turniejowych.

Gra planszowa dla 2 graczy
Czas gry:
30 minut
Wiek graczy:
12+
Autor:
Jan Madejski
Opracowanie historyczne:
dr hab. Marek Gałęzowski

Zawartość

Plansza do gry, 12 żetonów z armiami, 60 kart, 24 drewniane znaczniki rozkazów, 6 kartonowych wskaźników, 1 drewniany znacznik upływu czasu, broszury z opracowaniem historycznym i instrukcją.

Instrukcje gry w językach polskim i angielskim.

Produktu „Gra planszowa. Bitwa Warszawska” - oprawa twarda - Producent: Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Cena 54.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.