ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
produktu:

303. Bitwa o Brytanię - gra planszowa

Dane szczegółowe:
Producent: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
EAN: 5907796695081
45.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis produktu:

303 jest szybką wojenną grą planszową dla dwóch osób. Jeden z graczy dowodzi RAF broniącym Wielkiej Brytanii, a drugi atakuje niemieckim Luftwaffe. Zadaniem lotnictwa Trzeciej Rzeszy jest zbombardowanie Londynu, a celem lotnictwa alianckiego powstrzymanie agresora. Każdy z graczy dysponuje sześcioma różnymi samolotami, za pomocą których prowadzi operację wojenną na planszy, nawiązującej do stołu dowodzenia RAF. Podniebne pojedynki rozstrzygane są przy użyciu specjalnie zaprojektowanych kości.


Gra 303 jest trójjęzyczna, angielsko-czesko-polska (uwaga: wydanie z 2016 r. nie zawiera instrukcji czeskiej, której miejsce zajmuje poszerzone nowe opracowanie historyczne o Bitwie o Anglię), co przypomina wspólną walkę w obronie wolności pilotów czechosłowackich i polskich, którzy wsparli Brytyjczyków w Bitwie o Anglię. Symbolem braterstwa broni są postacie trzech lotników Dywizjonu 303: Witolda Urbanowicza, Johna Kenta i Josefa Františka. O bohaterach tej bitwy i samolotach, na których walczyli, można dowiedzieć się więcej z dołączonego do gry opracowania.

Chcieliśmy stworzyć grę jednocześnie dla dzieci i dorosłych. Grę, która łączyłaby edukacyjne przesłanie z dużą grywalnością. Taka gra musi być dynamiczna, mieć ciekawy klimat i proste zasady oraz dawać młodszym i starszym strategom dużo satysfakcji z podejmowania właściwych decyzji. Żeby gra była emocjonująca, potrzebne są jeszcze odrobina losowości i szybko uciekający czas. To wszystko udało się osiągnąć w grze 303.

303 jest współczesną grą strategiczno-losową, w którą można zagrać na krótkiej przerwie w szkole czy w pracy. Niemiecki bombowiec w obstawie myśliwców zbliża się do Londynu. By go powstrzymać, trzeba umiejętnie odciągnąć eskortujące go myśliwce i zadać opancerzonej maszynie decydujące trafienie. Im bliżej podleci się do przeciwnika, tym większe szanse na trafienie, ale i większe ryzyko postrzału. Trzeba jednak uważać, by rachunek prawdopodobieństwa nie spłatał nam figla.

Mamy nadzieję, że nasza gra dotrze nie tylko do polskich graczy. To dlatego przygotowaliśmy wydanie gry w trzech językach. Gra będzie także dostępna w Internecie w formie bezpłatnej gry on-line. Nasze poprzednie gry internetowe Awans i Pamięć 39 cieszą się dużą popularnością między innymi wśród polonijnych nauczycieli historii. Dzięki wersji on-line nawet za oceanem będzie można zagrać i dowiedzieć się czegoś ciekawego o Dywizjonie 303.

Produktu „303. Bitwa o Brytanię - gra planszowa” - oprawa pudełko - Producent: Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Cena 45.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.