ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Zagłada Żydów na polskich terenach wcielonych do Rzeszy. Seria: Konferencje IPN

Autor:

Aleksandra Namysło

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2008
Oprawa: miękka
Liczba stron: 284 s.
Wymiary: 165x240 mm
EAN: 9788360464663
ISBN: 978-83-6046-466-3
Cena wydawcy: 30.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Niniejszy tom jest zbiorem referatów wygłoszonych podczas międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej zagładzie ludności żydowskiej na polskich ziemiach wcielonych do Rzeszy. Autorzy tekstów omówili m.in. antyżydowską politykę władz niemieckich w poszczególnych regionach ziem wcielonych, organizację życia Żydów, rolę przywódców żydowskich, postawy Żydów wobec okupacyjnej rzeczywistości i Zagłady, stosunek społeczeństwa polskiego do tragedii żydowskich sąsiadów, a także powojenne rozliczanie sprawców zbrodni na ludności żydowskiej na ziemiach wcielonych.

Zagłada Żydów na polskich terenach wcielonych do Rzeszy wraz z wydanym w 2004 r. przez IPN tomem "Akcja Reinhardt”. Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie” jest próbą syntezy obecnego stanu wiedzy na temat Holokaustu na ziemiach polskich.

Książka "Zagłada Żydów na polskich terenach wcielonych do Rzeszy. Seria: Konferencje IPN" - Aleksandra Namysło (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 284 stron i została wydana w 2008 r.