ksiegarniaipn.pl
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Wspomnienia kresowego organisty

Autor książki:

Eugeniusz Swarcewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 152 s.
EAN: 9788382292657
ISBN: 978-83-8229-265-7
Data: 2021-12-08
25.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pliki do pobrania:

Spis treści - PDF

Opis książki:

Wspomnienia Eugeniusza Swarcewicza, długoletniego organisty najpierw na Białorusi, potem na Ukrainie, świeckiego katolika bez reszty zaangażowanego w życie Kościoła katolickiego w ZSRS. Na skutek komunistycznych represji przetrzebiona inteligencja katolicka po II wojnie światowej niemal przestała istnieć, jej życie religijne i intelektualne toczyło się w ukryciu.

Oczywiście tylko w tym wymiarze publicznym, zawsze bowiem toczyło się ukryte życie religijne, także w jakimś stopniu intelektualne, a nade wszystko modlitewne. O tym właśnie mówią wspomnienia Eugeniusza Swarcewicza. Co ważne, urodzonego w rodzinie organisty, gdzie dwójka braci, żona i dzieci pana Eugeniusza także byli i są związani z działalnością i życiem wspólnoty Kościoła katolickiego.

Książka "Wspomnienia kresowego organisty" - Eugeniusz Swarcewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2021 r. Cena 25.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]