ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Wołyniak, legenda prawdziwa (ksiązka plus CD)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2015
Oprawa: twarda
Liczba stron: 252 s.
Wymiary: 175x245 mm
EAN: 9788363767297
ISBN: 978-83-63767-29-7
Cena wydawcy: 40.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Powrót dowódcy Żołnierzy Wyklętych

Do druku trafiła książka Dionizego Garbacza „Wołyniak, legenda prawdziwa”. Publikacja opisuje dzieje jednego z najwybitniejszych dowódców partyzancki niepodległościowej Józefa Zadzierskiego „Wołyniaka” i jego żołnierzy.

„Wołyniak” dowodził partyzantami na Zasaniu w czasie okupacji niemieckiej i w straceńczych walkach o niepodległą Polską po zakończeniu wojny. W połowie lat 40. XX w. chronił polską Zasania ludność przed bandami UPA. Przez jego oddział przewinęło się ponad 300 Żołnierzy Wyklętych, z których niektórzy zginęli w walce, inni byli więzieni i torturowani przez komunistyczny reżim. Dziś już żyje niewielu z nich.

- Książka ma oddawać sprawiedliwość tamtym ludziom i tamtym czasom, czasom walki o niepodległą Polskę - mówi autor Dionizy Garbacz.

Nakładem Wydawnictwa Sztafeta ukazały się już trzy wydania tej książki. Najnowsze wydanie książki „Wołyniak, legenda prawdziwa” jest uzupełnione i poszerzone. Pozycja ta jest bogato ilustrowana. Zawiera poszerzoną listę członków oddziału „Wołyniaka” oraz indeks pseudonimów.

Do książki dołączony jest film.

Książka "Wołyniak, legenda prawdziwa (ksiązka plus CD)" - Dionizy Garbacz - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 252 stron i została wydana w 2015 r.