ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Wilcze tropy cz. 5. Żelazny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2016
Oprawa: miękka
Liczba stron: 60 s.
Wymiary: 205x295 mm
EAN: 9788380980075
ISBN: 978-83-8098-007-5
25.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wiosna 1946 roku. Na bezpiecznym jak dotąd dla komunistów obszarze Borów Tucholskich zaczynają dziać się dziwne i niepokojące rzeczy. Nieznany wcześniej oddział podziemia likwiduje kolejne posterunki Milicji Obywatelskiej i placówki Urzędu Bezpieczeństwa. Wysyłane w teren grupy operacyjne trafiają w próżnię, bez powodzenia uganiając się za niewidzialnym wrogiem. Te, które mają mniej szczęścia, rozbijane są w kilka chwil przez lotny oddział złożony z zaledwie kilkunastu żołnierzy. Bardzo szybko pseudonim jego dowódcy - „Żelazny” - staje się prawdziwym postrachem dla komunistycznej bezpieki od Koszalina po Malbork i Sztum. Czy „Żelaznemu” uda się dotrzeć na kolejną koncentrację? Kto jeszcze padnie ofiarą zdrady „Reginy”? Czy partyzanci z wołkowyskiej grupy „Boa” dołączą do szwadronu „Żelaznego”? Ile posterunków milicji można rozbić jednego dnia?

Zapraszamy do lektury piątego zeszytu z poświęconego Żołnierzom Wyklętym komiksowego cyklu „Wilcze tropy”, przygotowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.

Książka "Wilcze tropy cz. 5. Żelazny" - Zdzisław Badocha - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 60 stron i została wydana w 2016 r. Cena 25.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.