ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

W stulecie powrotu odrodzonego państwa polskiego na mapę Europy i świata. Polska myśl geopolityczna i sprawy międzynarodowe w XX wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2020
Oprawa: twarda
Liczba stron: 424 s.
EAN: 9788380989795
ISBN: 978-83-8098-979-5
45.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę stała się znakomitą okazją do podjęcia próby podsumowania dorobku polskiej myśli geopolitycznej - jej wpływu na historyczny, jak i współczesny kształt państwa polskiego, politykę zagraniczną, znaczenie w ramach bloków oraz sojuszów polityczno-militarnych. Dlatego Instytut Pamięci Narodowej - Oddział w Rzeszowie skierował zaproszenie do wszystkich środowisk zajmujących się geopolityką w wymiarze naukowym, licząc na interesujące teksty z szerokiego zakresu polskiej myśli geopolitycznej w XX stuleciu. Efektem tej inicjatywy stał się prezentowany zbiór opracowań, w których w większości przypadków pojawiają się zarówno refleksje odnoszące się do historii geopolityki, jako rozwijającego się oraz uzyskującego dojrzałość w drugiej połowie XX w. dyskursu naukowego, jak i analizy szczegółowych zagadnień geopolitycznych dotyczące polskiej raison d état.

Książka "W stulecie powrotu odrodzonego państwa polskiego na mapę Europy i świata. Polska myśl geopolityczna i sprawy międzynarodowe w XX wieku" - Dariusz Iwaneczko, Bogusław Wójcik (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 424 stron i została wydana w 2020 r. Cena 45.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.