rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Prymas Stefan Wyszyński. Biografia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788380988194
ISBN: 978-83-8098-819-4
Cena wydawcy: 15.00 złpozycja niedostępna

Pliki do pobrania:

Spis treści - PDF

Opis książki:

"Niekoronowanemu Królowi Polski" - zapisano na szarfie wieńca pogrzebowego kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ten sposób naród docenił życie i dzieło Prymasa Tysiąclecia, jednego z najwybitniejszych Polaków w XX w. Wynikało to z powszechnego przekonania społecznego o jego wyjątkowej roli w życiu narodu i Kościoła katolickiego.

Życie i działalność tego wybitnego hierarchy nie doczekały się do chwili obecnej komplementarnego opracowania. Dzieło, które trafia do rąk czytelnika, prezentuje biografię kard. Wyszyńskiego w pełnej perspektywie. Ukazuje spektrum aktywności religijnej i społecznej oraz nauczania pasterskiego Prymasa Tysiąclecia. Niniejsza publikacja została przygotowana na podstawie szerokiej bazy źródłowej i licznych opracowań. Autorzy dotarli do wielu nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, zweryfikowali dotychczasowe ustalenia i zaproponowali nowe ujęcie biografii tej kluczowej postaci dla dziejów Polski.

Współwydawcą książki jest Wydawnictwo im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SOLI DEO.

Książka "Prymas Stefan Wyszyński. Biografia" - Rafał Łatka, Beata Mackiewicz, ks. Dominik Zamiatała - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2020 r.