ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Polish-Jewish Studies. Tom 4

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2023
Oprawa: miękka
Liczba stron: 464 s.
Wymiary: 1 mm
EAN: 9770271940862
ISSN: 2719-4086

Opis książki:

Dwujęzyczny (polsko-angielski) rocznik jest poświęcony historii społeczności żydowskiej na ziemiach polskich w XX w., utrwalaniu pamięci o polskich Żydach oraz skomplikowanym relacjom polsko-żydowskim. W zamierzeniu redaktorów periodyk został przygotowany jako forum wymiany aktualnych ustaleń badawczych w obszarze Jewish Studies przez badaczy z różnych ośrodków naukowych.

Teksty zebrane w numerze 4 „Polish-Jewish Studies” są m.in. efektem dwóch konferencji naukowych, zorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej: „Czas okupacji i zniewolenia. Żydzi i Polacy w obliczu totalitaryzmów 1939–1956” oraz „Aktion »Reinhardt« i Zagłada polskich Żydów – w kręgu mechanizmów i sprawców”. Tym samym tom zdominowała tematyka okupacyjna oraz powojenne rozliczenia ze sprawcami zbrodni na Żydach. Zachęcamy również do lektury działu Recenzje/Polemiki, w którym Czytelnicy znajdą omówienia i krytyczną analizę szeroko komentowanych i głośnych publikacji, traktujących głównie o relacjach polsko-Żydowskich pod okupacją.

Książka "Polish-Jewish Studies. Tom 4" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2023 r.