ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Pogoń Szczecin. Szkice z tajnej historii

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 152 s.
EAN: 9788382293395
ISBN: 978-83-8229-339-5
Cena wydawcy: 25.00 złpozycja niedostępna

Pliki do pobrania:

Spis treści - PDF

Opis książki:

Pytanie jakie każdy fan klubu i znawca historii regionu powinien sobie zadać brzmi: co wiem o historii „Dumy Pomorza” Z socjologicznego punktu widzenia ciekawe byłyby również badania na temat tego, ilu kibiców interesuje się swoim klubem w sposób kompleksowy, ogarniając nie tylko teraźniejszość, czyli bieżące wyniki i ruchy kadrowe klubu, a ilu jest zorientowanych w tematyce przeszłości swojego zespołu, jego historii oraz różnych społeczno-polityczno-gospodarczych uwarunkowaniach, które determinowały jego rozwój.
Okazuje się bowiem, że historia Pogoni nie jest wcale taka prosta do odtworzenia, jak pozornie mogłoby się wydawać. Sięgając do samych korzeni powstania klubu napotykamy na pewne niejasności, które autorzy niniejszej książki próbowali rozwikłać podczas prac nad publikacją, ale okazało się to na tyle trudne, że znaki zapytania które pojawiły się na początku pracy, pozostały także po jej zakończeniu. Dlaczego Na niektóre tematy w źródłach nie ma odpowiedzi, a u tzw. świadków historii zaciera się pamięć i niektóre kwestie pozostają bardziej strefą domysłów niż niczym nie zachwianej pewności.  ​

Książka "Pogoń Szczecin. Szkice z tajnej historii " - Sebastian Ligarski, Grzegorz Majchrzak, Ryszard Stefanik, Grzegorz Racinowski, Zbigniew Stanuch - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2020 r.