ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Podręcznik bezpieki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Societas Vistulana
Rok wydania: 2007
Oprawa: twarda
Liczba stron: 384 s.
Wymiary: 165x240 mm
EAN: 9788361033110
ISBN: 978-83-6103-311-0
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Podręcznik bezpieki i publikacja o biskupach niezłomnych znajdują się wśród tegorocznych planów wydawniczych krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej - poinformowano w poniedziałek podczas konferencji prasowej w IPN.
Jak zapowiedział podczas konferencji Marek Lasota z krakowskiego IPN, w przygotowywanym przez historyka z Instytutu Filipa Musiała Podręczniku bezpieki znajdą się materiały źródłowe: instrukcje i zarządzenia, stanowiąceswoistą mapę pracy operacyjnej bezpieki". Będą również wewnętrzne materiały szkoleniowe - bezcenne dla historyków i dziennikarzy.
O niezłomnej postawie biskupów w czasach PRL będzie mówiła z kolei praca zbiorowa Nigdy przeciw Bogu. Biskupi niezłomni.
W publikacji, nad którą pracują historycy z czterech oddziałów IPN, opisani zostaną duchowni, którzy mimo wysiłków bezpieki nie dali się złamać: bp Juliusz Bieniek z diecezji katowickiej, bp Jan Pietraszko z Krakowa (obaj już nie żyją) oraz były metropolita przemyski abp Ignacy Tokarczuk i były metropolita wrocławski kard. Henryk Gulbinowicz.
W planach wydawniczych krakowskiego IPN na 2007 rok znajdują się także kolejne tomy Z archiwum bezpieki (razem z Ośrodkiem Myśli Politycznej"), a także m.in. obszerna monografia opracowana przez Henryka Głąbockiego Opozycja w Krakowie w latach 1970-80 i publikacja Jarosława Szarka Służba bezpieczeństwa wobec Solidarności w latach 1980-81.

Książka "Podręcznik bezpieki" - Filip Musiał - oprawa twarda - Wydawnictwo Societas Vistulana. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2007 r.