ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Niezłomni. ku prawdzie i wolności. Tom 3. Komunistyczna bezpieka wobec kard. Karola Wojtyły

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wydania: 2010
Oprawa: twarda
Liczba stron: 687 s.
Wymiary: 167x240 mm
EAN: 9788375054095
ISBN: 978-83-7505-409-5
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Niezłomni to seria wydawnicza poświęcona ludziom, którzy zdecydowanie oparli się komunistycznej władzy. Przez lata inwigilowani i podsłuchiwani, śledzeni i represjonowani, otoczeni agenturą, nie ulegli Służbie Bezpieczeństwa i komunistycznej administracji. Pozostali wierni Bogu i Ojczyźnie.

Tom trzeci poświęcony jest w całości osobie kardynała Karola Wojtyły, wobec którego działalność operacyjna aparatu bezpieczeństwa była niezwykle rozbudowana i różnorodna. Pracę otwierają najstarsze ślady pochodzące z roku 1946, gdy Wojtyła był jeszcze klerykiem. Ostatnie materiały operacyjne sporządzone zostały w latach 70-tych. Niestety dotychczas nie odnalazły się dokumenty zawierające reakcje na wybór kardynała na Stolicę Piotrową. Wysiłki zmierzające do rozpracowania krakowskiego hierarchy, próby dezawuowania jego postaci, działania podejmowane w celu paraliżowania jego zamierzeń, rozmaite formy represji - wszystko to rozwiało się wraz z białym dymem nad Kaplicą Sykstyńską.

Książka "Niezłomni. ku prawdzie i wolności. Tom 3. Komunistyczna bezpieka wobec kard. Karola Wojtyły" - ks. Józef Marecki OFMCap, Filip Musiał (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 687 stron i została wydana w 2010 r.