ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Nie tylko Ulmowie. Historie o Polakach ratujących Żydów na Podlasiu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2024
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128 s.
EAN: 9788382299489
ISBN: 978-83-8229-948-9
35.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja w ramach Centralnego Projektu Badawczego IPN: Dzieje Żydów w Polsce i stosunki polsko-żydowskie w latach 1917-1990

Seria Wydawnicza Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, tom 62.

Pomoc okazywana Żydom na ziemiach polskich opisana została w wielu publikacjach, choć Podlasie pozostaje poza głównym nurtem badań. Lukę tę stara się częściowo wypełnić niniejsza książka. Jej nadrzędnym celem jest popularyzacja tej problematyki wśród szerokiego grona odbiorców. Czytelnik odnajdzie tu kilkanaście ciekawych opowieści o Polakach ratujących Żydów na Podlasiu. Są to jednocześnie historie tych, którzy desperacko chcieli przetrwać koszmar wojny. Niektóre opisane przypadki funkcjonują już w obiegu naukowym, lecz większość jest zupełnie nieznana. Szczególną uwagę autor zwrócił na losy żydowskich dzieci. Niejednokrotnie między ratującymi i ratowanymi rodziły się silne więzi, a przybrane dzieci były kochane jak własne.

Książka "Nie tylko Ulmowie. Historie o Polakach ratujących Żydów na Podlasiu" - Paweł Kornacki - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2024 r. Cena 35.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.