ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Nazwać zbrodnie po imieniu. Ustalenia komisji ścigania zbrodni przeciwko narodowi polskiemu w sprawie zbrodni z okresu ii wojny światowej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 360 s.
EAN: 9788382293975
ISBN: 978-83-8229-397-5
35.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pliki do pobrania:

Spis treści - PDF

Opis książki:

Książka oddawana w ręce czytelników zawiera teksty przygotowane przez prokuratorów Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej, uzupełnione dwoma artykułami prawników zatrudnionych w powołanym w 2019 r. Zespole ds. Badania Terroru Okupacyjnego na Ziemiach Polskich w Latach 1939–1945.

Tematyka tomu obejmuje głównie postępowania karne, prowadzone w sprawach obejmujących swym zakresem zbrodnie popełnione przez Niemców i Sowietów podczas II wojny światowej (1939–1945).

Proces ścigania najokrutniejszych zbrodniarzy znanych historii i identyfikacji ich ofiar jest przedstawiony w zupełnie wyjątkowej formie. Artykuły zamieszczone w publikacji pokazują bowiem aspekty pracy Instytutu Pamięci Narodowej w sposób do tej pory niedostępny dla szerszego kręgu odbiorców – przez opisanie kolejnych etapów dochodzenia do prawdy o minionych wydarzeniach z punktu widzenia prokuratora.

Książka "Nazwać zbrodnie po imieniu. Ustalenia komisji ścigania zbrodni przeciwko narodowi polskiemu w sprawie zbrodni z okresu ii wojny światowej" - Sylwia Afrodyta Karowicz-Bienias, Rafał Leśkiewicz, Andrzej Pozorski (red.) - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.