rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Na ścieżkach zdrowia

Autor książki:

Teresa E. Opoka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 280 s.
EAN: 9788380985919
ISBN: 978-83-8098-591-9
30.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pliki do pobrania:

Spis treści - PDF

Opis książki:

W czerwcu 1976 r. w Radomiu doszło do demonstracji, zakończonych starciami z MO i dramatycznymi walkami ulicznymi. Wszystko zaczęło się od ogłoszenia podwyżek cen żywności przez premiera Piotra Jaroszewicza 24 czerwca 1976 r. Na drugi dzień rozpoczęły się strajki w wielu zakładach przemysłowych na terenie całego kraju. W Radomiu strajk zaczął się w Zakładach Metalowych im. Waltera na wydziale P-6. Około ósmej rano robotnicy opuścili miejsca pracy, przez mniej więcej 40 minut naradzali się na dziedzińcu, a następnie ruszyli do innych fabryk, nawołując ich załogi do marszu pod Komitet Wojewódzki PZPR.

W książce dziewięciu uczestników tych wydarzeń dzieli się swoimi wspomnieniami. Historię nieżyjących już Stanisława Nowakowskiego, Marka Wołowca i Jana Sadowskiego przedstawiają ich bliscy. W relacjach to, co osobiste, miesza się z tym, co należy do przestrzeni publicznej. Przeszłość łączy się z teraźniejszością, a historia bawi się z ludźmi jak marionetkami, nie tylko w momencie "dziania się" znaczących wydarzeń, lecz także po upływie wielu lat. Ciężar pamięci jest nieznośny, pragnienie by zapomnieć - niemożliwe do spełnienia.

Książka "Na ścieżkach zdrowia" - Teresa E. Opoka - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2019 r. Cena 30.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.