ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Między solidaryzmem a niepodległością. Myśl polityczna solidarności Walczącej. Seria: Studia i Materiały Poznańskiego IPN. Tom XLI

Autor:

Krzysztof Brzechczyn

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 200 s.
Wymiary: 194x247 mm
EAN: 9788380984172
ISBN: 978-83-8098-417-2
20.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pliki do pobrania:

Spis treści - PDF

Opis książki:

Poszukując nowych rozwiązań dla przyszłego ustroju Polski, liderzy Solidarności Walczącej stworzyli termin „solidaryzm”, który najpierw miał nazywać to coś nieuchwytnego i nie do końca sprecyzowanego, co fascynowało opinię publiczną na całym świecie w związku z niezwykłością pokojowej rewolucji Solidarności. Polska miała wówczas swoje „pięć minut” w historii powszechnej, oferując światu coś istotnego i oryginalnego. Książka stanowi cenny przyczynek do zrozumienia ostatniego dziesięciolecia historii PRL (będącego czasem „wielkiej próby”) oraz dopełnia obraz twórczej aktywności patriotyczno-obywatelskiej Polaków tak w praktycznym działaniu, jak i kierującej nimi myśli politycznej.

Książka "Między solidaryzmem a niepodległością. Myśl polityczna solidarności Walczącej. Seria: Studia i Materiały Poznańskiego IPN. Tom XLI" - Krzysztof Brzechczyn (red.) - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2018 r. Cena 20.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.