ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Ludobójstwo Niemiec na narodzie polskim (1939-1945). Studium historycznoprawne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2021
Oprawa: twarda
Liczba stron: 520 s.
EAN: 9788382291711
ISBN: 978-83-8229-171-1
50.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pliki do pobrania:

Spis treści - PDF

Opis książki:

75 lat od zakończenia II wojny światowej wielu z nas wciąż nie potrafi jednoznacznie określić, jaki charakter miały zbrodnie popełnione w ówczas przeciwko Polakom. Skupiaj ąc się zwykle na poszczególnych aktach okrucieństwa, liczni autorzy zdają się nie odnosić ich do całości zagadnienia.

Niemcy, kierując się planem zagłady narodu polskiego, zorganizowały aparat eksterminacji i systematycznie realizowały ją do 1945 r. Ich wyb ór środków i metod wyniszczania Polaków pozostawał niezwykle zróżnicowany geograficznie, a proces unicestwiania – rozłożony w czasie.
Nie powinno to jednak przesłaniać zamiaru i istoty dokonanych zbrodni.

Proponowana teoretyczna ocena czynów Niemiec w perspektywie prawa międzynarodowego uwzględnia koncepcję zakazu zbrodni ludob ójstwa autorstwa polsko- żydowskiego prawnika Rafała Lemkina. Porządkuje też dotychczasowe ustalenia historyków, a jednocześnie aktualizuje zarzucone niegdyś badania prawnicze.

Publikacja ma więc za zadanie zainicjować w kraju i za granicą dyskusję (nie tylko) akademicką o zagładzie Polak ów i uwra żliwiać na los narodu polskiego w latach okupacji. Lektura ta, przekazana do rąk Czytelników, krok po kroku wyjaśnia, jak doszło do jednego z największych, choć dotąd nienazwanych ludobójstw XX w.

Książka "Ludobójstwo Niemiec na narodzie polskim (1939-1945). Studium historycznoprawne" - Maciej J. Mazurkiewicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 520 stron i została wydana w 2021 r. Cena 50.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.