ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Historyk z Inflant Polskich. Gustaw Manteuffel (1832–1916)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2023
Liczba stron: 536 s.
EAN: 9788382297027
ISBN: 978-83-8229-702-7
50.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wyróżnienie w kategorii "Publikacje popularnonaukowe i biografie" w drugiej edycji konkursu na Najlepszą Książkę Roku  „Sygnety Wydawnictwa IPN”

Książka Radosława Budzyńskiego Historyk z Inflant Polskich. Gustaw Manteuffel (1832–1916) jest pierwszą próbą monograficznego spojrzenia na postać zasłużonego historyka. Jednocześnie stanowi ona interesujące studium tożsamości polsko-inflanckiej. Zwrócono w niej też uwagę na wątpliwości, jakie pojawiają się w wypadku badania polskiego dziedzictwa na rubieżach dawnej Rzeczypospolitej. Opracowanie to w dużej mierze bazuje na źródłach nieznanych lub pomijanych, pochodzących ze zbiorów publicznych i prywatnych, co jest niewątpliwą wartością dla czytelnika. Publikacja jest bogato ilustrowana, co znakomicie uzupełnia jej treść. Książka nagrodzona w XIII edycji konkursu im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny Roku w zakresie historii najnowszej.

Współwydawca:  Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą „Polonika”

 

  • Czym były Inflanty Polskie
  • Kto jest nazywany Historykiem z Inflant
  • Komu zawdzięczamy uratowanie pamięci o losach polskości w Inflantach

W rozmowie udział wezmą:

▪ Radosław Budzyński - autor

▪ Rafał Dudkiewicz - moderacja

 

 

Książka "Historyk z Inflant Polskich. Gustaw Manteuffel (1832–1916)" - Radosław Budzyński - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 536 stron i została wydana w 2023 r. Cena 50.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.