ksiegarniaipn.pl
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Fakir Sergiusz Kościałkowski. Tom 3. Śmierć i zagłada na Wileńszczyźnie.

Autor książki:

Tomasz Balbus

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 632 s.
EAN: 9788380986114
ISBN: 978-83-8098-611-4
Data: 2021-01-22
60.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pliki do pobrania:

Spis treści - PDF

Opis książki:

Fascynująca biografia wywodzącego się z rodziny polsko-francuskiej, urodzonego na Litwie, wychowanego w polsko-żydowskim Wilnie Sergiusza Kościałkowskiego. Książka opisuje wnikliwie losy i walkę pokolenia Polski niepodległej zniszczonego przez totalitaryzmy niemieckich nazistów i rosyjskich bolszewików.

Tom trzeci ukazuje eliminacje konfidentów i kolaborantów sowieckich, działalność bojową oddziałów AK po wejściu Sowietów, masakrę oddziału "Fakira" dokonaną przez formację dywersji pozafrontowej NKGB, losy Kresowiaków po ekspatriacji na tereny Polski pojałtańskiej.

Autor przebadał dokumenty polskie, litewskie, niemieckie, rosyjskie, żydowskie; dotarł też do wielu świadków wydarzeń. Wykorzystał zachowane dokumenty AK, Abwehry, gestapo, policji litewskiej i sowieckich służb bezpieczeństwa.

Książka "Fakir Sergiusz Kościałkowski. Tom 3. Śmierć i zagłada na Wileńszczyźnie." - Tomasz Balbus - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 632 stron i została wydana w 2020 r. Cena 60.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]