ksiegarniaipn.pl
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Eksterminacja polskiego duchowieństwa w niemieckich obozach koncentracyjnych Dachau i Mauthausen-Gusen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 168x240 mm
EAN: 9788382295108
ISBN: 978-83-8229-510-8
Data: 2022-09-27
35.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pliki do pobrania:

Spis treści - PDF

Opis książki:

Przez długie lata prawda o martyrologii duchowieństwa polskiego w czasie drugiej wojny światowej była umyślnie przemilczana na podobieństwo prawdy o ofiarach Katynia. Druga wojna światowa pozostawiła po sobie dwie nazwy-symbole: na wschodzie Katyń, na zachodzie Dachau - przypomniał w 1999 r. abp Kazimierz Majdański, były więzień KL Dachau.

Od momentu napaści Niemiec na Polskę jednym z ideowych celów agresora stało się zniszczenie polskiej inteligencji, w tym organizacji kościelnych oraz życia religijnego. W ten sposób realizowano program wyniszczenia narodu polskiego. Polityka okupanta w stosunku do Kościoła rzymskokatolickiego uderzała zarówno w samą organizację kościelną, jak i w duchowieństwo, co godziło jednocześnie w jeden z najmocniejszych filarów polskości. Akcja ta miała na celu masową eliminację duchownych, tak aby Kościół polski przestał istnieć.

Prezentowana publikacja jest poświęcona martyrologii polskiego duchowieństwa w niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych Dachau i Mauthausen- Gusen w czasie II wojny światowej i stanowi pokłosie dwóch konferencji zorganizowanych przez Archiwum IPN.

Książka "Eksterminacja polskiego duchowieństwa w niemieckich obozach koncentracyjnych Dachau i Mauthausen-Gusen" - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]