ksiegarniaipn.pl
rozwiń menu
 
muzyka:

Dziesięć kroków. Memoriał Warszawski 1944

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2019
Rodzaj nośnika: CD
Ilość nośników: 1
EAN: 5907796695005
39.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pliki do pobrania:

Spis treści - PDF

Opis albumu:


W związku z przypadającą w tym roku 75. rocznicą Powstania Warszawskiego Biuro Edukacji Narodowej IPN prezentuje utwór pt. „Pierwszy dzień”. Jest to zapowiedź płyty pt. „Dziesięć kroków – Memoriał warszawski 1944”, która ukaże się na jesieni 2019 roku.


„Dziesięć kroków – Memoriał warszawski 1944” jest to projekt muzyczno-wokalny Instytutu Pamięci Narodowej i Fundacji „Sztafeta” upamiętniający losy ludności cywilnej w czasie Powstania Warszawskiego. Na płycie znajdzie się 10 utworów, z których każdy został zainspirowany autentycznymi historiami.

Tragedia ludności cywilnej Warszawy jest nadal prawie nieobecna w sferze artystycznej – mówi Anna Żochowska z Fundacji „Sztafeta” – Projekt „Dziesięć kroków – Memoriał warszawski 1944” zamierza choć częściowo wypełnić tę lukę. Uważam, że nic tak bardzo nie zapada w pamięć jak dobra piosenka, właśnie taką formę upamiętnienia uważamy za najbardziej nośną.

Na płytę składa się dziesięć utworów, każdy z nich osadzony jest w konkretnej historii lub wspomnieniu uczestnika wydarzeń. Piosenki obrazują przeżycia i emocje, a opowieści świadków dają osadzenie w konkretnej historycznej rzeczywistości.

1 sierpnia 2019 r. w Programie III Polskiego Radia odbyła się premiera piosenki pt. „Pierwszy dzień” w wykonaniu Weroniki Kowalskiej, która otwiera płytę „Dziesięć kroków – Memoriał warszawski 1944”.

Radiowy koncert premierowy oraz medialna premiera płyty odbędą się na przełomie września i października 2019, w związku z 75. rocznicą kapitulacji Powstania Warszawskiego i początkiem exodusu ludności cywilnej. Wydarzenie będzie miało miejsce w Sali Koncertowej Programu III PR im. Agnieszki Osieckiej. Planowany jest również koncert plenerowy na terenie Muzeum Dulag121 w Pruszkowie.

Autorem tekstów jest Anna Żochowska, muzykę skomponował Dariusz Budkiewicz, zaś wykonawcami są m.in. Ewa Dałkowska, Dariusz Kowalski oraz młodzi absolwenci PWST Weronika Kowalska, Marcin Januszkiewicz, Małgorzata Walenda. Do projektu zaproszeni zostali również Małgorzata Hutek i Marek Piekarczyk. Wydawcą płyty jest Instytut Pamięci Narodowej. Płyta została objęta patronatem Programu III Polskiego Radia.

Muzyka „Dziesięć kroków. Memoriał Warszawski 1944” - oprawa CD - Wytwórnia: Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Cena 39.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.