ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Dokumenty zbrodni wołyńskiej. Tom 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2023
Liczba stron: 328 s.
EAN: 9788382298086
ISBN: 978-83-8229-808-6
40.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wyróżnienie w kategorii "Wydawnictwa źródłowe" w drugiej edycji konkursu na Najlepszą Książkę Roku  „Sygnety Wydawnictwa IPN”

Dokumenty zbrodni wołyńskiej, stanowiące przedmiot niniejszej edycji źródłowej, pochodzą ze zbioru przechowanego przez Urszulę Szumską. Jest to zbiór o szczególnej wartości, ponieważ został wytworzony przez działaczy Komitetu Ziem Wschodnich bezpośrednio po fali mordów na Wołyniu. Ma on formę zeznań, które w większości zostały uwiarygodnione własnoręcznym podpisem naocznego świadka lub adnotacją o źródle informacji. Dokumenty te można zaliczyć do najważniejszych ze wszystkich znanych dotąd pisemnych dowodów zbrodni wołyńskiej. Dzięki nim będziemy mogli dokładniej niż dotychczas oszacować skalę ludobójstwa, którego dopuścili się ukraińscy nacjonaliści na Polakach mieszkających na Wołyniu, oraz przywrócić pamięć o ofiarach – często z imienia i nazwiska – kolejnym pokoleniom.

Książka "Dokumenty zbrodni wołyńskiej. Tom 1" - Edward Gigilewicz, Leon Popek, Paweł Sokołowski, Tadeusz Zych (red.) - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2023 r. Cena 40.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.