ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Dni, które wstrząsnęły światem? Rewolucje w imperium rosyjskim w 1917 r.

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2019
Oprawa: twarda
Liczba stron: 296 s.
Wymiary: 165x240 mm
EAN: 9788380987968
ISBN: 978-83-8098-796-8
30.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Prezentowany tom studiów koncentruje się wokół trzech wątków przewodnich: okresu 1917-1922 na obszarze byłego państwa carów; politycznych, społecznych i ekonomicznych konsekwencji obalenia monarchii w Rosji i utrwalenia w niej władzy bolszewików, i w końcu funkcjonowania rewolucji rosyjskich w dwudziestowiecznych społeczeństwach. Rewolucja oznaczała radykalne zerwanie z wcześniejszym okresem w rosyjskiej historii, odrzucenie podstaw cywilizacji europejskiej na gruncie prawa, praktyk politycznych, relacji społecznych.

Istotną częścią tego przewrotu była przemoc, przyjęta przez sowieckie państwo jako instrument polityki wewnętrznej. Ciekawe jest zatem spojrzenie z różnych perspektyw badawczych na trwanie rewolucji rosyjskich w dwudziestowiecznych społeczeństwach (tworzenie mitu rewolucji, propagandę, rytuały rocznic, obecność rewolucji w kulturze - m.in. w filmie, literaturze, sztukach plastycznych, wreszcie współczesny stosunek do tego problemu na obszarze postsowieckim).

Tom studiów jest pokłosiem międzynarodowej konferencji, przygotowanej jesienią 2017 r. przez Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

Książka "Dni, które wstrząsnęły światem? Rewolucje w imperium rosyjskim w 1917 r." - Piotr Cichoracki, Robert Klementowski, Małgorzata Ruchniewicz (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2019 r. Cena 30.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.