ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Dawniej to było. Przewodnik po historii Polski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2019
Oprawa: twarda
Liczba stron: 480 s.
Wymiary: 180x240 mm
EAN: 9788380986091
ISBN: 978-83-8098-609-1
Cena wydawcy: 40.00 złpozycja niedostępna

Pliki do pobrania:

Spis treści - PDF

Opis książki:

Publikacja wchodzi w skład pakietu edukacyjnego Dawniej tak było przygotowanego przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska. Pakiet edukacyjny Dawniej to było został sfinansowany ze środków otrzymanych z Senatu Rzeczy - pospolitej Polskiej w ramach konkursu na realizację zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 r. za pośrednictwem Stowarzyszenia Wspólnota Polska
Niniejsze szkice, obejmujące czasy najdawniejsze, a doprowadzone niemal do chwili bieżącej, są próbą przybliżenia historii Polski i Polaków. Autor starał się pisać możliwie prosto, wydobywając kwestie najistotniejsze, te, o których, w jego przekonaniu, należy wiedzieć. Stąd też cały cykl przeznaczony jest nie dla ściśle określonego adresata, lecz dla tych wszystkich, którzy swe rozproszone bądź wyrywkowe informacje pragnęliby usystematyzować i utrwalić. Dla tych, którzy nie są w stanie sięgać po opasłe, przesycone wyłącznie naukową treścią tomy. Dla tych, którzy z dziejami ojczystymi pragną utrzymywać żywy kontakt.

Książka "Dawniej to było. Przewodnik po historii Polski" - Włodzimierz Suleja - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2019 r.