ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Biuletyn IPN nr 216 (11) / 2023. Idea Niepodległości

Autor:

Jan M. Ruman

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2023
Oprawa: miękka
EAN: 977164195600100216
8.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Hasłem przewodnim listopadowego numeru „Biuletynu IPN” jest idea Niepodległości. Po 123 latach niewoli odrodzona Niepodległa stanęła przed ogromnym wyzwaniem – scalenia w jeden organizm państwowy tego, co na ziemiach trzech zaborów było całkowicie inne: systemy polityczne, gospodarcze, społeczne, religijne i kulturowe, a nawet mentalność mieszkańców. A jednak udało się przezwyciężyć to, co wydawało się nie do przezwyciężenia.

Przedstawiamy też środowisko piłsudczyków, które przeniosło ideę Niepodległości przez lata komunizmu, oraz sylwetki tych, dla których Niepodległa była celem działalności.

Na uwagę zasługuje w tym numerze biuletynu także artykuł przedstawiający nieznane dokumenty akowskiego kontrwywiadu o powstaniu w getcie oraz studium o powojennych traumach w polskim społeczeństwie.

Dodatkiem do listopadowego „Biuletynu IPN” jest płyta DVD z filmem Czarny sufit z 2022 r. w reżyserii Arkadiusza Biedrzyckiego – o spotkaniu Józefa Mackiewicza z Jerzym Giedroyciem.

Książka "Biuletyn IPN nr 216 (11) / 2023. Idea Niepodległości" - Jan M. Ruman (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2023 r. Cena 8.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.