ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
Tytuł książki:

Biuletyn IPN nr 209 (4) / 2023. Pamięć Narodu

Autor:

Jan M. Ruman

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2023
Oprawa: miękka
EAN: 977164195600100209
8.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pamięć Narodu – to hasło 4 numeru „Biuletynu IPN”, którego wydanie zbiega się w czasie z Kongresem Pamięci Narodowej.

Czy jest coś, co lepiej może symbolizować zmagania o zachowanie pamięci Narodu, niż walka o pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej, walka o przezwyciężenie kłamstwa katyńskiego W kwietniowym numerze „Biuletynu IPN” przypominamy odkrycie zbiorowych mogił w Lesie Katyńskim przed osiemdziesięciu laty. W tekście „Fakty i artefakty” przestawiamy, co znaleziono przy pogrzebanych polskich oficerach. Przedmioty te świadczą często o tym, co było dla nich najcenniejsze.

W nawiązaniu do Kongresu Pamięci Narodowej przedstawiamy tegorocznych laureatów nagrody Kustosz Pamięci Narodowej oraz wybrane dokonania IPN w upamiętnianiu naszej wspólnej historii.

Ciekawy jest także tekst o walce polskich lotników w Afryce – zatytułowany „Cyrk Skalskiego”. Jak oni to robili, że królowali w powietrzu i uzyskiwali najwięcej wśród aliantów zestrzeleń maszyn przeciwnika

Dodatkiem do „Biuletynu IPN” jest płyta DVD z filmem z cyklu „Errata do biografii” Świadkowie Katynia w reżyserii Roberta Kaczmarka.

Książka "Biuletyn IPN nr 209 (4) / 2023. Pamięć Narodu" - Jan M. Ruman (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2023 r. Cena 8.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.