ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
e-book:

Stan wojenny 1981–1983. Materiały edukacyjne do wystawy elementarnej Instytutu Pamięci Narodowej

Dane szczegółowe:
Pozycja nieprzeznaczona do sprzedaży

Pliki do pobrania:

Stan wojenny 1981–1983. Materiały edukacyjne do wystawy elementarnej Instytutu Pamięci Narodowej - PDF

Opis:

Obchodzona w 2021 r. 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego jest okazją do zaprezentowania młodemu pokoleniu tego dramatycznego okresu w naszej historii, który wiąże się z przeżyciami i wspomnieniami starszej generacji Polaków. Publikacja jest dodatkiem do wystawy elementarnej Instytutu Pamięci Narodowej „Stan wojenny 1981–1983”. Oprócz broszurowej wersji ekspozycji znajdują się w nim propozycje ułatwiające zbudowanie samodzielnej lekcji poświęconej tej tematyce. Broszura została uzupełniona o aparat dydaktyczny w postaci tekstów źródłowych, ćwiczeń i proponowanych tematów esejów, które można wykorzystać w pracy nauczyciela. Zarówno wystawa, jak i towarzyszące jej Materiały edukacyjne…, są efektem współdziałania edukatorów Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.   

Publikacja dostępna w wersji drukowanej w Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. Henryka Sławika „Przystanek Historia”, przy ul. św. Jana 10, i podczas szkoleń dla nauczycieli.

E-book „Stan wojenny 1981–1983. Materiały edukacyjne do wystawy elementarnej Instytutu Pamięci Narodowej” - oprawa miękka - .