ksiegarniaipn.plenglishpolish
rozwiń menu
 
audiobook:

Gdyńscy Komunardzi audiobook IPN ze wspomnieniami Andrzeja Kołodzieja

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wydania: 2020
Rodzaj nośnika: DVD
EAN: 9788380989665
32.00 zł
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

Strajk sierpniowy w stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni był najczystszym zalążkiem autentycznej robotniczej rewolucji. To Stocznia Gdynia, jako pierwszy strajkujący zakład, zażądała wolnych związków zawodowych i pierwsza wystąpiła z postulatami politycznymi. Nie uwikłaliśmy się w intrygi polityczne z dyrekcją. Nasza postawa była jasna i czysta, byliśmy zdecydowani walczyć o wyznawane przez nas wartości. I tego oczekiwaliśmy od innych.

Audiobook Gdyńscy Komunardzi to unikatowa opowieść o strajku w Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni z sierpnia 1980 roku. Na czele protestu gdyńskich robotników stanął sam autor wspomnień – Andrzej Kołodziej. Niewiele jest pamiętników, które tak jak Gdyńscy Komunardzi oddają ducha tamtych wydarzeń i ukazują, jak dzień po dniu rodziła się w Polsce „Solidarność”.

W audiobooku będzie można usłyszeć utwór Piosenka dla córki w przejmującej interpretacji Janusza Radka oraz oryginalne nagrania dźwiękowe ze strajku.

Publikacja zawiera:
Płyta 1. Andrzej Kołodziej Gdyńscy Komunardzi

Całość została uzupełniona o książeczkę z biogramem Andrzeja Kołodzieja, ilustrowaną zdjęciami z jego kolekcji.

Audiobook „Gdyńscy Komunardzi audiobook IPN ze wspomnieniami Andrzeja Kołodzieja” - oprawa DVD - Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Cena 32.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.